ÚvodDomov pro senioryDomov se zvláštním režimemOdlehčovací službaPečovatelská službaKontaktyVideo o Domově

DOMOV PRO SENIORY

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM

ODLEHČOVACÍ SLUŽBA

PEČOVATELSKÁ SLUŽBA

Poskytujeme pobytové, stravovací, sociální a zdravotní služby pro seniory v nepříznivé sociální situaci, kteří mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku (od 65 let) a zdravotního stavu, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby a lze jiřešit pomocí aktuální nabídky služeb.

Domov se zvláštním režimem je určen seniorům od 60 let v nepříznivé sociální situaci, kteří trpí stařeckou, Alzheimerovou a ostatními typy demencí, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc, případně dohled jiné osoby a lze ji řešit pomocí aktuální nabídky služeb.

Odlehčovací služba je určena osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění, zdravotního postižení nebo nevyléčitelného onemocnění, a v jejich přirozeném sociálním prostředí o ně pečuje blízká nebo jiná fyzická osoba.

Pečovatelská služba je poskytována na základě uzavřené smlouvy celoročně, včetně víkendů a svátku od 7:00 do 21:00 hodin v domácnostech klientů.

Více informacíVíce informacíVíce informacíVíce informací
Kontaktní informace
DOMOV PRO SENIORY
PODBOŘANY
příspěvková organizace
Nádražní 933
441 01 PODBOŘANY
      415 214 423
    info@domovpodborany.cz
Video o našem domově
Aktivity Domova
aneb, co se u nás stalo
25-09-2022
19-09-2022
22-08-2022
16-08-2022
Aktuality
15-08-2022

Nabídka práce

Přijmeme kuchaře - kuchařku

07-07-2022

Vzdělávání

08-06-2022

PEČOVATELSKÁ SLUŽBA NA CELÉ PODBOŘANSKO

25-04-2022

ZDRAVOTNÍ SESTRA-nabídka zaměstnání

Vzdělávání

Naším cílem je zvyšování kvality poskytovaných sociálních služeb a to nejen v Domově pro seniory ale také v rámci terénní pečovatelské služby. Proto se odborně vzděláváme a procházíme pravidelnou supervizí. Například pracovnice pečovatelské služby v letošním roce navštívili litoměřické integrované výcvikové centrum, kde měli možnost získat informace o způsobu pečování a vyzkoušet si také praktický nácvik péče. Integrované výcvikové centrum je vybaveno polohovacími pomůckami, polohovací postelí nebo zdravotním materiálem a nabízí praktický nácvik úkonů a představení pomůcek, které ulehčí práci při manipulaci s pečovanou osobou.
Odborný personál Domova se v prvním pololetí soustředil na nácvik konceptu bazální stimulace, snoezelen konceptu, vzdělával se v individuálním plánování a v řešení konfliktních situací. Přínosné bylo také školení první pomoci, které lektorovala zkušená zdravotní sestra z oddělení JIP.
Kromě vzdělávání je také prioritou bezpečnost a protipožární ochrana. Každoročně se nacvičuje použití evakuačních podložek a letos výjimečně i praktický nácvik použití hasících přístrojů. Povinnost vzdělávání vychází ze zákona o sociálních službách a přispívá k rozvoji a profesionalizaci pracovníků v sociálních službách, jejichž práce je velmi náročná.

Programy